Navigation | Page content | Additional information

Page content

Press Release

22. říjen 2020

Mezinárodní vedoucí veletrh InnoTrans přesunut na 2022

Vzhledem k dynamické situaci týkající se pandemie korona viru a s tím souvisejícím problematickým plánováním se posunuje termín konání veletrhu InnoTrans 2022. Rozhodla o tom společnost Messe Berlin za podpory mezinárodních lídrů a vedoucích svazů. Třináctý ročník mezinárodního veletrhu dopravní techniky se uskuteční 20. až 23. září 2022 v Berlíně.

 

„Přesunout veletrh InnoTrans na rok 2022 bylo velmi těžké rozhodnutí“, říká Dr. Christian Göke, předseda představenstva společnosti Messe Berlin. „Zásadním důvodem byla nemožnost plánování a prognóza vývoje pandemie v následujících měsících. Co se týká pandemie, aktuálně nemůže nikdo s dostatečnou jistotou říci, zda rámcové podmínky, jako například využívání kolejového depa v dubnu 2021 umožní realizaci takové mezinárodní akce jako je veletrh InnoTrans.“ Prezentace nových vlaků na celkem 3000 metrů kolejí je jedním ze zásadních prvků veletrhu InnoTrans a je také rozhodující pro kvalitu akce.

 

„S vedoucími aktéry v odvětví jsme zajedno, že veletrh InnoTrans splní očekávání pouze mezinárodně a v obvyklém rozsahu. Ve smyslu všech účastníků jsme se proto rozhodli pro další posun, abychom i nadále zaručili vysokou kvalitu veletrhu InnoTrans jako vedoucí marketingové platformy v tomto odvětví především v dlouhodobém horizontu a současně nabídli všem účastníkům bezpečnost plánování“, říká Matthias Steckmann, ředitel obchodní oblasti Mobility & Services.

 

Příští veletrh InnoTrans se bude konat v dalším pravidelném termínu 20.-23. září 2022. Již v dalším roce, od 9. do 11. listopadu 2021, se na veletržních plochách v Berlíně bude konat odborný veletrh mobility MES Expo. Koncept veletrhu, který se nezabývá pouze dopravními systémy, je koncipován především pro dodavatele elektroniky. Tento veletrh B2B nabízí  vystavovatelům a odborným návštěvníkům z oblastí kolejových vozidel, užitkových vozidel a automotive intermodální platformu pro interdisciplinární a globální výměnu názorů. Rámcový program organizuje VDB, DVF, ZWEI a společnost Deutsche Bahn.

 

Další informace a FAQ o posunutí veletrhu InnoTrans najdete online

zde.

 

O veletrhu InnoTrans

InnoTrans je předním mezinárodním veletrhem pro dopravní techniku, který se koná pravidelně každý druhý rok v Berlíně. 153.421 odborných návštěvníků ze 149 zemí se informuje na nejmladší akci u 3.062 vystavovatelů ze 61 zemí o inovacích globálního železničního odvětví.
K pěti segmentům veletrhu InnoTrans patří Railway Technology (železniční technologie), Railway Infrastructure (železniční infrastruktura), dále Public Transport (veřejná doprava), Interiors (interiéry) a Tunnel Construction (tunelové konstrukce). Organizátorem veletrhu InnoTrans je společnost Messe Berlin. 13. veletrh InnoTrans se bude konat 20. až 23. září 2022 ve veletržních prostorách Messe Berlin. Více informací najdete online na www.innotrans.com.