Navigation | Page content | Additional information

Page content

Press Release

06 Sierpień 2020 r.

Cyfrowa zapowiedź InnoTrans od września 2020 r.

•        Konwencja cyfrowa przedstawia perspektywy w branży

•        Virtual Market Place prezentuje wystawcom i odwiedzającym targi wiele nowych ofert cyfrowych

•        Wysoka liczba rezerwacji na InnoTrans 2021

Od września 2020 r. targi InnoTrans umożliwią wystawcom zapoznanie się z najważniejszymi wydarzeniami wiodących na świecie targów techniki transportowej w nadchodzącym roku. Na cyfrowej zapowiedzi targów InnoTrans od 21 września 2020 r. głównymi tematami będą innowacje w zakresie technologii kolejowej, infrastruktury kolejowej, transportu publicznego, wnętrz i budowy tuneli.

Centralny punkt kontaktowy to InnoTrans HYPERLINK "https://www.innotrans.de/Besucher/AusstellerProdukte/" Virtual Market Place(VMP), który towarzyszy targom jako cyfrowa platforma informacyjno-komunikacyjna przez 365 dni w roku. Z powodu przesunięcia terminu InnoTrans 2020, VMP otrzyma nowy wygląd i uzupełni ofertę o różne nowe produkty, takie jak nagrania wideo, webinaria czy wirtualne zwiedzanie pociągów lub hal fabrycznych. Nową ofertę wystawcy InnoTrans mogą rezerwować przez Internet od 12 sierpnia (link), a w zapowiedzi dostępna będzie dla publiczności od 21 września.

Stowarzyszenia kształtują program Konwencji InnoTrans

Z biegiem lat panele ekspertów dotyczące aktualnych, istotnych dla przyszłości kwestii związanych z mobilnością stały się w ramach Konwencji InnoTrans międzynarodowym miejscem spotkań najważniejszych decydentów w biznesie, polityce i transporcie.

W zaplanowanych terminach 23 i 24 września 2020 r. Niemieckie Forum Transportowe (DVF) i Związek Przemysłu Kolejowego w Niemczech (VDB) zaoferują w formie cyfrowej fora dialogowe i Międzynarodowe Forum Autobusowe, w tym DVF. Tematy na forach dialogowych (23 września) to: „Rewolucja mobilności 4.0: na drodze wyjścia z kryzysu” (VDB) i „Szybka i efektywna realizacja inwestycji – w celu stworzenia cyfrowej i rozbudowanej sieci kolejowej” (DVF). 24 września Międzynarodowe Forum Autobusowe zajmie się zagadnieniem: „Elektryczny autobus w przyszłości? Strategie e-autobusu między ochroną klimatu a kwestiami oszczędności”.

 

Wysoka liczba rezerwacji na InnoTrans 2021

 

Targi InnoTrans odbędą się w dniach 27-30 kwietnia 2021 roku na berlińskich terenach wystawowych. Pomimo licznych rezygnacji w związku z przełożeniem InnoTrans, obecna liczba rezerwacji jest na poziomie targów InnoTrans 2018 – powracają pierwsze firmy, które wcześniej zrezygnowały z udziału w tym roku. Ponadto ponownie rośnie liczba nowych rejestracji.

InnoTrans oferuje branży zróżnicowane i międzynarodowe portfolio wystawców: „InnoTrans to jedna z najważniejszych platform intensywnego dialogu w branży kolejowej. W tej chwili to bardzo istotne, aby wspólnie z naszymi klientami opracowywać i omawiać rozwiązania, które wzmocnią publiczne zaufanie do kolei i sprawią, że nasze systemy transportowe będą bardziej zrównoważone i połączone w spójną sieć. Na targach InnoTrans 2021 Siemens Mobility zaprezentuje innowacje, które wspierają operatorów mobilności na całym świecie w tworzeniu inteligentnej infrastruktury, zapewniając zrównoważony wzrost wartości przez cały cykl życia, poprawiając komfort pasażerów i gwarantując dostępność” – mówi Michael Peter, dyrektor generalny Siemens Mobility.

 

 

 

O targach InnoTrans

InnoTrans są to międzynarodowe wiodące targi techniki transportu, które odbywają się co dwa lata w Berlinie. 153 421 specjalistów ze 149 krajów  informowało się podczas niedawnej imprezy u 3 062 wystawców z 61 krajów o innowacjach światowego przemysłu kolejowego. Do pięciu segmentów targowych InnoTrans zaliczają się Railway Technology (Technologia Transportu Kolejowego), Railway Infrastructure (Infrastruktura Kolejowa), jak również Public Transport (Komunikacja Publiczna), Interiors (Wyposażenie) oraz Tunnel Construction (Konstrukcja Tuneli). Organizatorem targów InnoTrans jest firma Messe Berlin. 13. targi InnoTrans odbędą się w dniach 27-30 kwietnia 2021 roku na berlińskich terenach wystawowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.innotrans.com.