Navigation | Page content | Additional information

Page content

Press Release

March 18, 2019

InnoTrans Kampüsü: InnoTrans 2020'de sektörün genç profesyoneller için yeni İşe Alım-Formatı

İster bilgisayar bilimcileri, ekonomistler isterse mühendisler olsun - tüm mobilite sektöründe genç yetenekler aranıyor. InnoTrans'ın kariyer konsepti genç yeteneklerin potansiyel yeni işverenlerle entegrasyonunu destekliyor. Bu yılki yenilikler: InnoTrans Kampüsü - sektörün genç profesyonelleri için uygun bir yer (the place to be)!

InnoTrans Kampüsü, genç yetenek ve işe alımların teşvik edilmesi konusunda özel bir alandır. Yeni çalışanların işe alınması, gelecekte mobilite endüstrisinde önemli bir rol oynamaya devam edecektir, bu nedenle yaklaşmakta olan InnoTrans için kariyer kavramı daha da geliştirilmiştir.

Salon 21e'de yeni konumlandırılan InnoTrans Kampüsü, RecruitingLAB'ı sergileyecektir. Bu, fuar katılımcılarının, genç yeteneklere ve profesyonellere kendilerini tanıtabilecekleri, fuar katılımcıların komple anahtar teslim olarak stand kiralayabilecekleri  bir ağ oluşturma- alanıdır. RecruitingLAB'deki özel alanlar şimdiden InnoTrans'ın tüm katılımcıları tarafından rezerve edilebilir.

Bundan sonra, kariyer forumu kendisini RecruitingLAB'ın hemen yakınında bir "Talent Stage“ (Yetenek Aşaması)olarak sunuyor. Katılımcılar burada modern sahne alanındaki çırakları, öğrencileri ve genç profesyonelleri şirketlerine giriş ve kariyer perspektifleri hakkında bilgilendirebilirler.
InnoTrans Kampüsü, Sanal Pazar Yeri'ndeki (Virtual Market Place) InnoTrans katılımcılarının son ilanlarının 21e Salonunda canlı olarak gösterileceği Jobwall'u da içermektedir.

InnoTrans Kampüsü dışında, tüm katılımcılar  "Kariyer Noktası" stand işaretini sipariş edebilir. Bu stant işaretlemesi, fuarda genç profesyonellere ve iş arayanlara, potansiyel işverenlerin doğrudan bulunması konusunda rehberlik eder. Kariyer Noktası tüm dijital ve basılı medyalarda, salon planlarında ve fuar standında bulunabilir ve zaten Jobwall'da bir iş ilanının yayınlanmasını içerir.

Büyük talep nedeniyle Kariyer Turları bir kez daha programa girdi. Günde üç kez, üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller ticaret fuarının rehberli turlarına ücretsiz olarak katılabilir ve stantlara giriş ve kariyer fırsatları hakkında ilgili kişilerle buluşabilir. Turların başlangıç noktası InnoTrans Kampüsüdür.

Kariyer Ödülü ile InnoTrans, uluslararası derneklerin işbirliği kapsamında dünyanın dört bir yanındaki genç yeteneklerin öncü başarılarını ve fikirlerini bir kez daha onurlandırıyor. Ödül olarak Berlin'den InnoTrans'a bir gezi kazanma şansı bulunmaktadır. 2018'de Almanya, İtalya, Kanada, Avustralya ve ABD'den katılımcılar ödül kazanmıştır. 

Son InnoTrans'ı, sadece Avrupa’dan genç yetenekler değil aynı zamanda Avustralya, Japonya, Çin ve Rusya’dan gelen genç yetenekler de ziyaret etmiştir. InnoTrans Direktörü Kerstin Schulz şunu ifade etmiştir: “Ulaştırma teknolojisi için önde gelen uluslararası ticaret fuarı olan InnoTrans, mobilite endüstrisi konusunda kapsamlı bir fikir edinmek için ideal bir platform sunarken aynı zamanda tüm ilgili paydaşlarla da buluşuyor”.

Toplamda, dünyanın her yerinden gelen 3.800'den fazla üniversite öğrencisinin InnoTrans 2020'ye katılması bekleniyor.

 

 

InnoTrans hakkında

InnoTrans, iki yılda bir Berlin'de düzenlenir ve trafik mühendisliği alanında uluslararası en önemli fuardır. Son düzenlenen fuarda, 149 ülkeden gelen 153.421 profesyonel ziyaretçi, 61 ülkeden gelen ve ürünlerini sergileyen 3.062 firmanın global demir yolu sanayisindeki yenilikçi ürünleri hakkında bilgi alma fırsatı buldu. InnoTrans'ın beş fuar segmentinin arasında Railway Technology, Railway Infrastructure, Public Transport, Interiors ve Tunnel Construction yer almaktadır. InnoTrans'ın organizatörü Messe Berlin'dir. 13. InnoTrans, 22 - 25 Eylül 2020 tarihleri arasında Berlin Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.. www.innotrans.com internet adresinde ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.